Blog

Stypendium 2022. Wprowadzenie

Stypendium 2022. Wprowadzenie

Otoczenie jest bardzo insirujące. Wypełnia nasze myśli. Warstwami wspomnień.

Odpowiednio kształtuje poszczeganie świata. Zapewnia byt wyobraźni i uczy rozpoznawać, czuć oraz wykorzystywać elementy danego miejsca do własnych projektów. Wędrówka to naturalny sposób poznania otoczenia... Się idzie, się rozmawia, się... Jak u Stachury w Siekirezadzie.

Dylemat obrania kierunku jest na początku takim samym problemem jak rozpoczęcie malowania. Gdzie zacząć? To nie kwestia doświadczenia, planowania. Raczej zawierzenia sobie, pozwolenia na oddzielenie celowości działania od intuicji.

Wcześniej ten komfort wyłączenia racjonalności musi jednak poprzedzić doświadczenie codzienności, obowiązków bycia mieszkańcem miejsc, otoczenia, okolicy. Już nie tylko pracownia. Terytorium otoczone ścianami. Otoczenie pozbawione tak wyznaczonych granic. Chciałem przekroczyć ten stan i od nowa oddychać okolicą otwartą i żywą. Pejzaż naturalny i pejzaż architektoniczny. Geometria natury i działania człowieka.

 

Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka"

Kultura w sieci

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

stypendium st

Akwarelowe Pejzaże Podlasia

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka."

zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Akwarelowe Pejzaże Podlasia