Blog

Stypendium 2022. Wędrówka 10 - zapomniana wielkość

Stypendium 2022. Wędrówka 10 - zapomniana wielkość

Tykocin. Miasto należące do królów.

Odpowiednia lokalizacja przyczyniła się do rozwoju handlu i rzemiosła (młynarstwa, piwowarstwa i gorzelnictwa). W Tykocinie od drugiej połowy XVI wieku działała mennica. Z portu na Narwi spławiano do Gdańska zboże i towary leśne. Bogata gmina żydowska. Handel, kultura, królewskie przywileje. Jednak konkurencja lepiej położonego Białegostoku od drugiej połowy XIX wieku przyczyniła się do postępującego upadku Tykocina. Początek i koniec... Jednak, wszystko ma swój sens i cel. Nie do końca coś znika, traci znaczenie i ulega zapomnieniu.

Tykocin wart jest poznania, przebywania w nim i ... te jakieś dwa i pół tysiące gwiazd, które można w pogodny dzień zobaczyć nad miastem (nawiązanie do zagłady społeczności żydowskiej), tworzą ten wyjątkowy i odpowiedni nastrój oraz okoliczność...

 

Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka"

Kultura w sieci

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

stypendium st

Akwarelowe Pejzaże Podlasia

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka."

zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Akwarelowe Pejzaże Podlasia