Blog

Stypendium 2022. Wędrówka 11 - plenerowe wędrówki

Stypendium 2022. Wędrówka 11 - plenerowe wędrówki

Gry i zabawy w plenerze...

Pobyt w Narewce to nie tylko wędrówka. Zostałem zaproszony na XX Międzynarodowy Plener Malarski. Uważam, że bardzo udany. Ciekawe miejsce, które poznałem, nowi znajomi. Kolejne doświadczenie, inne spojrzenie. Mimo zainteresowania zabudową i zabytkami Narewki w moich pracach skupiłem się na pejzażu, otoczeniu. Pokazałem płaszczyzny terenu oraz szczegóły roślinności. A wszystko tworzone tak odpowiednio światłem, przenikaniem i prześwitami. Zwyczajnie chciałem odpocząć trochę od architektury... Chociaż nie zapomniałem o niej. Podczas spacerów odkryłem ulicę Cichą w Narewce. Okazała się moim plenerowym "eldorado". Przy niej znalazłem tematy dla większości akwareli oraz akryli. I faktycznie Cicha... Szczególnie rano, oświetlona światłem słonecznym jak marzenie. Stary cmentarz katolicki, w pewnej odległości dwa cmentarze prawosławne, dawny i obecny a po drugiej stronie w tym samym miejscu - zabytkowa murowana cerkiew. Artystyczna obfitość inspiracji...

 

Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka"

 

 

Kultura w sieci

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

stypendium st

Akwarelowe Pejzaże Podlasia

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka."

zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Akwarelowe Pejzaże Podlasia