Blog

Stypendium 2022. Wędrówka 9

Stypendium 2022. Wędrówka 9

Senne, ciche i malownicze...

Czy na terenie szpitala psychiatrycznego można czuć się spokojnie... Pacjentów nie widać, chyba że w niektórych oknach. Ale miejsce sprawia, że zaczynamy spacerować, chłonąć otoczenie, zwłaszcza kiedy wchodzimy w uliczkę prowadzącą do letniej rezydencji Branickich. Niestety, po drodze jest brama i ogrodzenie. Do zespołu pałacowo-parkowego musimy dotrzeć z innej strony...

Ale Choroszcz to również rozległy rynek z XIX wiecznymi bliźniaczymi parterowymi domkami i późnobarokowym dawnym zespołem klasztornym Dominikanów. To neobizantyńska cerkiew z 1877 roku, która znajduje się na północ od zespołu klasztornego. Wspomnienia utrwalone w budynkach oraz historia zmian, które zostawiają ślady przeszłości. Jak ta przemiana dawnej wielkiej manufaktury sukienniczej w szpital. Nowa funkcja i pozostałe części układu przestrzennego oraz architektury.

 

Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka"

Kultura w sieci

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

stypendium st

Akwarelowe Pejzaże Podlasia

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka."

zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Akwarelowe Pejzaże Podlasia