Kultura w sieci 5

Wyodrębnia się granice swoich możliwości, charakterystyczne cechy malarstwa.

W celu utrzymania tego i zachowania. Albo zmiany i ciągłego rozwijania. Określam to jako dyskusję ze światem. Chciałbym rzeczywistość opisywać, ale także dyskutować. W kompozycji, tektonice obrazów szukać wrażeń oraz odpowiedzi zadając jednocześnie pytania.

Działania w sieci. Wspomnienia. Prace, które coś wyznaczały. Plenery i wystawy. Początek sierpnia to wspomniany plener w Goniądzu. Czas odpoczynku, ale także pracy przy stypendium. Właściwie w tym momencie każde moje działanie artystyczne, jest z tym związane. Korekty wersji roboczej strony. Uzupełnienia. Powstałe prace staną się elementami postów. Udostępni je m.in. Podlaski Instytut Kultury. Uczę się tego poruszania w sieci. Tworzenia odpowiedniej komunikacji i dzielenia się treścią. Zakładam konto na YouTube. Kanał na prace wideo. Kolejne odpowiednie kroki w moim działaniu. Po otwarciu strony internetowej już dla wszystkich - pierwsze uwagi, w związku z tym równocześnie poprawki. Także aprobata i miłe słowa pochwały. Po powrocie z pleneru, "rozmalowany" mogę zająć się częścią malarską stypendium. 6 obrazów 100 x 150 cm. Zacząć w oparciu o już istniejące szkice i właściwie kontynuować. W sierpniu dołączyłem do dwóch grup w sieci. Kultura w kwarantannie i Grupa Promocja współczesnej sztuki polskiej. W grupie jest łatwiej. Oceniać i porównywać. A znaleźć?

Warto uporządkować przeszłość, szczególnie, że teraźniejszość robi się coraz ciekawsza. Zwykłe, wydawałoby się, zdarzenia, zostawiły na tyle trwały ślad i wywołały zmiany, które mogą przekształcić życie. Chociaż, jest to właściwie wejście, po wielu latach, na odpowiednią drogę. Te doświadczenia, bardziej lub mniej potrzebne, zasoby wizualne pamięci, stanowią całkiem pokaźne źródło inspiracji i motywów do tworzenia. Tym samym uzupełniają teraźniejszość artystycznymi elementami.

https://youtu.be/c0GQe91p8kY