Blog

Otoczenie

Otoczenie

Zawijamy się. Tym, co nas otacza.

Terytorium określa się jako obszar ziemi o określonych granicach, który jest wyodrębniony ze względu na jakieś cechy charakterystyczne. Jest to także teren, przestrzeń, obszar, okolica, okolice, kraina, ziemia, otoczenie, pole. Świat, który jestem w stanie poznać. Dotknąć i określić.

Otoczenie - takie znaczenie, zwróciło szczególnie moją uwagę. Może być to przestrzeń albo środowisko, także rzeczywistość. Jest jednak jeszcze inne - okrążenie i pułapka. Jak w życiu.

Dwa lata temu szukałem słowa, które określiłoby nie tylko moje malarstwo i uporządkowało je. Również życie, jego obecną lokalizację.
Pojawiły się jeszcze inne tropy, inspiracje. Terytorium i mapa, gdzie kartografia zastępuje malarskie odwzorowanie przestrzeni. A może jest innym powielaniem,  kopiowaniem rzeczywistości? Jak widzimy i co z tym możemy zrobić. Do czego wykorzystać? Jak szczegółowo można malować. Nie chodzi o dokładność śladu, precyzję odwzorowania, lecz o wrażliwość i treść. Dużo pokazać i opowiedzieć, spokojnie, bez nadużywania materii.

I jeszcze - zarówno pytać, jak i udzielać odpowiedzi.

Kultura w sieci

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

stypendium st

Akwarelowe Pejzaże Podlasia

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka."

zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Akwarelowe Pejzaże Podlasia