Blog

Stypendium 2024. Wprowadzenie (8)

Stypendium 2024. Wprowadzenie (8)

Elementy składowe tworzenia... Akwarela.

Delikatność oraz prostota. Jednocześnie odpowiedzialność każdego kroku tworzenia. To malowanie bez szansy na zmiany. Zabrudzenia bieli papieru nie da się poprawić... Sztuka i pasja pojawiają się w momencie, kiedy farbki wodne stają się akwarelą. Malowanie zamienia się w zdecydowanie połączone z przypadkiem. Warsztat w akwareli to kontrolowanie splotów okoliczności zachodzących między farbą i wodą.

Akwarela w moim życiu związana jest z architekturą. Szkice malarskie wykonywane na zajęciach z przedmiotów artystycznych. Technika wykorzystywana do podawania projektów architektonicznych i realizacji zadań np. z historii architektury. Odpowiednia do zatrzymania pejzażu miejskiego na papierze. Małe formaty i ciągłe doskonalenie tej techniki. Przy jej pomocy najwięcej zatrzymałem okolic poznawanego świata. Druga, po ołówku możliwość szybkiego zapisania wrażeń. Wykonania szkiców w terenie, przygotowania pierworysu pracy.
 
 
"Zrealizowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku"
 

Kultura w sieci

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci.

stypendium st

Akwarelowe Pejzaże Podlasia

"Akwarelowe pejzaże Podlasia - wędrówka."

zrealizowano w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Akwarelowe Pejzaże Podlasia